پایگاه تخصصی دانشجویان پرستاری و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی مازندران
زمان برگزاری: ۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
ارسال خلاصه مقالات: ۳۰/۱۱/۱۳۹۰
مکان برگزاری: ساری

سایت همایش

سایت بخش دانشجویی همایش

سیزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی - ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۱ - دانشگاه علوم پزشکی مازندران

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 20:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این جشنواره در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال جاری ۱۳۹۰ در تهران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در محل سالن همایشهای بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بقیه الله(عج) برگزار خواهد شد و از برترین پژوهشگران سپاه در زمینه علوم پزشکی و سلامت تقدیر بعمل خواهد آمد.

سایت جشنواره

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 19:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سامانه شناسايي سايت هاي سلامت

سيستم شناسايي سايت ها و وبلاگ هاي سلامت با هدف ارتقاي دانش سلامت، هماهنگ نمودن اهداف و برنامه هاي كلان سلامت در فضاي مجازي و با رويكرد حمايت از بخش خصوصي از طريق ايجاد زيرساختهاي ارتباطي، شناسايي مخاطبان و رفع مشكلات موجود در مسير توسعه اين سايتها راه اندازي شده است. همچنين اين سيستم در نظر دارد تا با تدوين دستورالعملهاي نظارتي، حمايت از سايت هاي سلامت در راستاي جلوگيري از تخلفات فضاي اينترنت را انجام دهد.

سامانه شناسايي سايت هاي سلامت 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 18:11  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: بعد از آزمون استخدامی تاکنون بیش از 10 هزار پرستار جذب شده اند و بقیه در مسیر استخدام دولتی قرار دارند، بیمارستانهای خصوصی نیز باید پرداختی پرستاران را افزایش دهند زیرا هیچ پرستاری حاضر نیست به قیمت استثمار شدن، کار کند.

پرستار حاضر نیست به قیمت استثمار شدن کار کند

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از مهر غضنفر میرزابیگی در تشریح آخرین وضعیت جذب 23 هزار پرستار گفت: در حدود 83 هزار نفر در آزمون استخدامی اسفند 89 شرکت کردند تا 23 هزار نفر استخدام رسمی شوند.

وی در خصوص کمبود نیروی پرستار در بیمارستانها و اجرا نشدن قانون کاهش ساعت کار پرستاران، افزود: من این موضوع که می گویند پرستاران تمایلی به استخدام دولتی ندارند را قبول ندارم. اینها بهانه ای است برای اینکه از زیر بار اجرای قانون شانه خالی کنند.

میرزابیگی با اشاره به مشکل دانشگاههای علوم پزشکی در جذب نیرو، گفت: وجود پستهای سازمانی غیر پرستاری که در حال حاضر هیچ کاربردی ندارد، باعث شده مشکلاتی در مسیر جذب نیرو به وجود بیاید که با تبدیل این پستها، می توانند از سهمیه هایشان استفاده کنند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران در ارتباط با کمبود نیروی پرستار در بیمارستانهای خصوصی و اجرا نشدن قانون کاهش ساعت کار پرستاران در برخی از این بیمارستانها، افزود: هیچ پرستاری حاضر نمی شود به قیمت استثمار شدن، مشغول کار شود. بنابراین ترجیح می دهد در خانه بنشیند. اگر بیمارستانهای خصوصی، میزان پرداختی ها به پرستاران را افزایش دهند، قطعا این مشکل نیز برطرف می شود.

وی با اعلام اینکه از مجموع 23 هزار نیروی مورد نیاز وزارت بهداشت سهم پرستاری 18 هزار نفر است، گفت: تاکنون بالای 10 هزار نفر از این پرستاران جذب شده اند و بقیه نیز در مسیر استخدام قرار دارند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 16:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

حقوق پرستاران ایرانی قابل مقایسه با سایر کشورها نیست/جدول درآمد پرستاران خارجی

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از خبرآنلاین محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستار با حضور در کافه خبر درباره وضعیت حقوق پرستاران گفت: اشتغال در خارج از کشور، ترک شغل، تغییر شغل و در نهایت خانه نشینی پرستاران با توجه به حقوق ماهانه ای که می گیرند( 450 هزار تومان)، از عواقب وضعیت موجود است که باعث کمرنگ شدن انگیزه شغلی در پرستاری شده است.

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 16:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سالنهای صدرا و سینا شیراز برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل علوم مغز و اعصاب در گستره تاریخ، علل گرایش به مطالعات تاریخی و کاربرد آن در  علوم اعصاب، تاریخ جراحی مغز و اعصاب، تاریخ روانپزشکی و علوم اعصاب، نوآوری های علوم اعصاب در آثار ابن سینا و رازی، کنترل و درمان بیماری رعشه در تاریخ می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 14:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی یزد در بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار خواهد شد. مباحص این کنفرانس شامل فرایند ارتباط و مراحل مهم در برقراری ارتباط با بیمار، ارتباط کلامی غیر کلامی، ارتباط پرستار با تیم درمانی، ارتباط پرستار با بیمار روانی، ارتباط پرستار با بیمار کودکان در مراحل مختلف رشد، ارتباط پرستار با سالمندان، عوامل موثر بر ارتباط پرستار با بیمار، مشکلات ارتباطی موجود در پرستاری می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 13:46  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

با کلیک روی لینک زیر به مطلب زیر در خبرآنلاین منتقل میشوید که فرم ثبت پرسش در زیر آن قرار گرفته  است.
پرستاران چه سوالی از عضو شورای عالی نظام پرستاری دارند؟
با طرح سوالات و دغدغه های خود - آنرا در فضای رسانه مطرح نموده و از فرصت ایجاد شده برای بیان خواسته های خود استفاده نمائید.
سلامت - پرستاری از شغلهای پرخطر است اما آنها مشکلاتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

مسائل و مشکلات  مربوط به پرستان بیشمار است. اول قول استخدام آنها داده شد و بعد کاهش ساعت کاری. اما هیچکدام عملی نشد.از طرفی محمد شریفی مقدم عضو شورای عالی نظام پرستاری با بحرانی خواندن وضعیت پرستاری در کشور، معتقد است که پرستاران حاضر به استخدام در بخش دولتی نیستند.
از همین رو از او دعوت کردیم تا مهمان کافه خبر باشد و گفت وگویی درباره وضعیت پرستاران داشته باشیم.

پرستاران هم می توانند سوالات خود را با ما درمیان بگذارند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 11:41  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۸ دی ۱۳۹۰ توسط انجمن پرتودرماني سرطان و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در مرکز خیریه امید ارومیه برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل مروری بر اپیدمیولوژی، تشخیص و درمان تومورهای غیر سلول کوچک ریه، چالش ها و نکات مهم رادیولوژی در تشخیص تومورهای غیر سلول کوچک ریه، نقش جراحی در مرحله 2 و 3 تومورهای غیر سلول کوچک ریه، تکنیک های جدید رادیوتراپی در درمان تورهای غیر سلول کوچک ریه، درمانهای نئوادجونت در تومورهای ریه، درمانهای سیستمیک جدید (تارگت تراپی و ...) در تومورهای پیشرفته ریه می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 10:36  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سكته‌هاي قلبي در زنان

آمار كلی سكته‌های قلبی در كشورمان افزایش یافته است. عوامل خطر فراوانی برای این معضل مطرح است از جمله زندگی بی‌تحرك، آلودگی هوا، مصرف سیگار در سنین پایین و آمار رو به افزایش آن در زنان، افزایش میزان مبتلایان به دیابت.
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 8:32  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این طرف خیابان دانشگاه علوم پزشکی است و استاد راهنما سوژه پایان نامه می‌دهد، آن طرف خیابان تحقیق دانشجویی می‌فروشند صفحه‌ای ۲۵۰ تومان، هر چه بخواهی.

پژوهش در مدار صفر درجه/ فروش تحقیق برگی ۲۵۰ تومان

باورکردنی نیست ولی واقعیتی است که وجود دارد آن طرف خیابان در دانشگاه تهران به دانشجو علم و پژوهش می‌آموزند و این طرف خیابان علم را نه، پژوهش را می‌فروشند. اینجا قیمت پایان نامه پزشکی صفحه‌ای 250 تومان است.
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 19:24  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: با تصویب قانون ارتقای بهره وری و کاهش میزان ساعت کاری پرستاری و بازنشستگی زودتر از موعد باید ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری نیز دست کم تا 2 برابر افزایش یابد.

ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری باید 2 برابر شود

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از سازمان نظام پرستاری یعقوب جعفری اظهار کرد: با اجرای قانون ارتقای بهره وری، کاهش ساعت کاری و بازنشستگی زودتر از موعد مقرر عملاٌ با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستیم از این رو معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دانشکده های پرستاری باید در خصوص تربیت نیروی پرستاری تصمیماتی اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: همچنین برای اجرای طرح انطباق امور پزشکی با موازین شرعی در مراکز درمانی به تعداد کافی، پرستار مرد وجود ندارد و عملاٌ بسیاری پرستاران مرد در آستانه بازنشستگی هستند.

جعفری گفت: هم اکنون نسبت تخت به پرستار 6/0 است و این در حالی است که این نسبت باید حداقل به 8/1 برسد،اما با افتتاح بیمارستانها و بخشهای متعدد جدید عملاٌ با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

وی افزود: بر اساس قانون ارتقای بهره وری علاوه بر کاهش میزان ساعت کاری پرستاران پرستاران زن می توانند با 20 سال و پرستاران مرد با 25 سال سابقه کاری و 30 روز حقوق بازنشسته شوند همچنین پرستاران در بخشهای ویژه می توانند از 2 ماه مرخصی در سال استفاده کنند از این رو این قانون با همه مشکلاتش در مرحله اجرا آثار مثبتی را هم به همراه داشته است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری همچنین با اشاره به موضوع قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ادامه داد: هم اکنون 5 سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می گذرد که ظاهراٌ ادغام وزارتخانه ها و کمبود اعتبارات مانع از اجرای این قانون شده است.

جعفری گفت: در آخرین جلسه شورای عالی نظام پرستاری کشور مقرر شد طی نامه ای از مجلس شورای اسلامی خواسته شود تا بعد نظارتی خود را بر نحوه اجرای این قانون اعمال کند.

وی یاد آور شد: در سالهای اولیه پس از تصویب این قانون، آماده نبودن استانداردها مانعی برای  اجرای آن به شمار می رفت اما هم اکنون پس از گذشت 5 سال تعلل در این باره و تدوین استانداردهای خدمات پرستاری این تعلل قابل قبول نیست و مجلس باید بعد نظارتی خود را برای اجرای این قانون اعمال کند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 14:19  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور
زمان برگزاری: ۱۹ الی ۲۰ مهر ۱۳۹۱
ارسال خلاصه مقالات: ۲۹/۱۲/۱۳۹۰
مکان برگزاری: ارومیه

سایت همایش 

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 12:15  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بيمارستان بعثت سنندج، ویژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل دستورالعمل ارزشيابي كيفي بيمارستان ها، دستورالعمل اقدامات پيش از عمل، دستورالعمل آنتي بيوتيك پروفيلاكسي پيش از عمل هاي جراحي، راهنمايي تسكين درد، انديكاسيون سزارين و سزارين انتخابي، كنترل عفونت بيمارستاني، راهنماي ايمني تزريقات می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 10:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

حذف خال صورت

خال یا ضایعه خوش‌خیم نابجای پوستی كه ناشی از تكثیر و فعالیت بیش از اندازه سلول‌های رنگدانه‌ساز (ملانوسیت) و غیررنگدانه‌ساز (كراتینوسیت) است، به اشكال، رنگ و اندازه‌های مختلف در صورت و بدن به وجود می‌آید.
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 9:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

افقهای تازه در آموزش پرستاران استان یزد با تلاش کمیسیون آموزش

در نشست اخیر اعضای هیئت مدیره که در محل دفتر واقع در ساختمان نقلیه دانشگاه برگزار شد، خانم حمیده دهقانی مسئول کمیسیون آموزش هییت مدیره پیرامون برنامه های این کمیسیون در واپسین ماههای سال جاری توضیحاتی دادند.

بر همین پایه مقرر است دوره های آموزشی ارتباط با بیمار، احیا، گزارش نویسی و ... با همکاری مرکز آموزش مداوم یا بصورت پودمانی با همکاری معاونت محترم درمان برگزار شود.

ضمنا در همین نشست کارگاههای آموزش عملی در محل بیمارستانهای استان برای سالهای آتی پبشنهاد و مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

ضمنا مقرر شد برآورد راه انداز ی سایت انجام و در صورت امکان وبلاگ هییت مدیره به سایت اختصاصی تبدیل گردد.

دبیر

هیئت مدیره نظام پرستاری یزد

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ساعت 14:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی شیراز
زمان برگزاری: ۲۰ الی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
مکان برگزاری: شیراز، مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز

سایت همایش

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ساعت 11:47  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دبیر انجمن علمی پرفیوژنیست های ایران گفت: همزمان با برگزاری کنگره جامعه جراحان قلب ایران اساتید مجرب هندی برنامه نرم افزاری «سیمیولیشن اکمو» را به پرستاران و پرفیوژنیست ها آموزش می دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از سازمان نظام پرستاری حمید شفیعی اظهار کرد: هندوستان از کشورهای مطرح و پیشرفته در مباحث نرم افزاری است که نرم افزار سیمیولیشن اکمو را طراحی کرده است.

وی ادامه داد: همزمان با کنگره جامعه جراحان قلب ایران (31،30،29 فروردین و اردیبهشت 91) در سالن همایشهای بین المللی رازی دکتر اوزا و دکتروانگتا این برنامه نرم افزاری را به علاقه مندان آن آموزش می دهند.

دبیر انجمن علمی پرفیوژنیست های ایران افزود: این برنامه برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی، تنفسی و حتی در مسمومیت ها و نوزادان مبتلا به مشکلات تنفس کاربرد دارد.

شفیعی ادامه داد: آموزشها یا به صورت علمی در آزمایشگاه ها بر روی حیوانات انجام می شود یا در محیط های واقعی بر بالین بیمار اما در این شیوه در قالب کارگاه یکروزه برنامه رایانه ای آموزش داده می شود.

وی افزود: همچنین آزمون پرفیوژنیست های ایران با ارائه گواهینامه به روز جمعه 28 بهمن ساعت 10 تا 12 موکول شد.

دبیر انجمن علمی پرفیوژنیست های ایران یادآور شد: به کسانی که حد نصاب آزمون را کسب کنند گواهی داده می شود که ملاکی برای سایر فعالیت هاست.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ساعت 11:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بیمارستان گلسار رشت برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل تازه های سرطان رکتوم، علائم بالینی سرطان رکتوم، روشهای تشخیص سرطان رکتوم، شیمی درمانی قبل از عمل در سرطان رکتوم، جراحی سرطان رکتوم، کاربرد استپلر در سرطان رکتوم، پاتولوژی نوین در سرطان رکتوم، نقش رادیوتراپی در سرطان رکتوم می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ساعت 9:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مرکز آمزشی درمانی شفا  رشت برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل تازه های درمان دارویی اختلالات سایکوتیک، تازه های درمان دارویی اختلالات افسردگی، تازه های درمان دارویی اختلالات دو قطبی، تازه های درمان دارویی اختلالات اضطرابی، تازه های درمان دارویی اختلالات شخصیت، تازه های درمان دارویی اختلالات شناختی، تازه های درمان دارویی اختلالات مغزی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ساعت 9:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کارگاه در تاریخ ۱ دی ۱۳۹۰ توسط مركز تحقيقات بيماري هاي گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) در تهران، خيابان ملاصدرا، خيابان شيخ بهايي جنوبي، بلوار آقاعليخاني، خيابان بيست متري گلستان، كوچه دوازده متري سوم، پلاك 3 طبقه 5 برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل آماده سازي مقالات، جدول‌ها و نمودارها مطابق AMA Style، نگارش صحيح جدول‌ها و نمودارها در مجلات علوم پزشكي می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۸ساعت 9:13  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

کتاب فناوری اطلاعات در پرستاری با تالیف خانم آسیه درویش مدرس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران منتشر گردید.

انتشار کتاب فناوری اطلاعات در پرستاری

درویش در بخش معرفی این کتاب چنین می نویسد:

دوستداران پرستاری، ایده انتشار این کتاب برای انجام رسالت و احساس تعهد به پرستاری بوده است و برای تدریس درس فناوری اطلاعات در پرستاری در مقطع کارشناسی تهیه شده است.

ضمن اینکه مطالب آن کمک زیادی به درس سیستم های اطلاع رسانی پزشکی مقطع کارشناسی ارشد می کند. و برای دانشجویان دکترا نیز مفید است. ضمنا مطالعه آن به شاغلین و فارغ التحصیلان رشته های پرستاری، مامایی، پیراپزشکی و دیگر رشته های علوم پزشکی توصیه می شود.

کتاب در ۱۱۲ صفحه و در قطع وزیری می باشد.

در انتهای کتاب اصطلاحات مرتبط، لیست نشریه های پرستاری فارسی  همراه با ادرس وب سایت و لیست نشریات پرستاری انگلیسی ISI و ضریب تاثیر آن ها و تعداد زیادی وب سایت های مفید علوم پزشکی، مامایی و پرستاری معرفی شده است. برای مطالعه برخی از صفحات و مشاهده فهرست مطالب بر لینک زیر کلیک کنید:

مراکز توزیع و فروش کتاب:

1- پخش سعید (مرکز پخش) آقای سعید ناصحی: ۰۹۳۸۹۱۷۳۰۲۰

۲- انتشارات آناطب: تلفکس: ۶۶۴۶۲۸۵۶ - ۶۶۴۶۲۷۹۹

آدرس: تهران- میدان انقلاب- روبروی سینما بهمن- شماره ۱۴۸۴ - طبقه ۷ - واحد شمالی

۳- توزیع و فروش در غرفه انتشارات دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران- میدان توحید- خ نصرت شرقی- آقای عادلی

کتاب فناوری اطلاعات در پرستاری

وبلاگ پرستاران و فناوری اطلاعات

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ساعت 20:41  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

عضو شورای عالی نظام پرستاری با بحرانی خواندن وضعیت پرستاری در کشور، اظهارداشت: در حالی که استخدام دولتی یک امتیاز ویژه محسوب می شود اما پرستاران حاضر به استخدام در بخش دولتی نیستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از خبرگزاری مهر محمد شریفی مقدم به آخرین وضعیت اجرای قانون ارتقای بهره وری نیروهای بالینی در نظام سلامت اشاره کرد و افزود: مهمترین ویژگی این قانون، کاهش ساعت کار پرستاران و رفع کمبود نیروی پرستاری در بیمارستانها بود.

وی در اشاره ای کوتاه به نحوه تصویب و تدوین آیین نامه اجرایی این قانون در کشور، گفت: این قانون در تاریخ 9/2/1388 به تصویب مجلس رسید و حداکثر 3 ماه مهلت تعیین شد تا آیین نامه اجرایی آن توسط نهادها و دستگاههای مربوطه تدوین و تهیه شود.

دبیرکل خانه پرستار با تاکید بر اینکه اجرای قانون کاهش ساعت کار پرستاران از اول فروردین 89 الزامی بود، افزود: ولی در اجرا دچار مشکل شد. چون نیروی کافی برای جبران کاهش ساعت کار پرستاران وجود نداشت. از همین رو به دستور مستقیم رئیس جمهور، موضوع استخدام 23 هزار پرستار جدید در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و مجوز آن صادر شد. در نهایت ششم اسفند 89 آزمون استخدامی برگزار شد و 80 هزار نفر نیز شرکت کردند.

شریفی مقدم با عنوان این مطلب که مسئولین وزارت بهداشت وعده دادند مراحل گزینش افراد جدیدالاستخدام در مدت کمتر از 4 ماه انجام شود، ادامه داد: قرار بود قانون کاهش ساعت کار پرستاران در سه ماهه دوم سال جاری اجرایی شود که نشد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور مدیران پرستار کشور و مسئولین وزارت بهداشت در شهریور ماه امسال، اظهارداشت: مسئولین ارشد وزارت بهداشت در آن جلسه قاطعانه اعلام کردند که این قانون از اول مهر لازم الاجراست و کار از نظر وزارت بهداشت تمام شده است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: واقعیت امر این است که بعد از گذشت حدود 3 ماه از ضرب العجل وزارت بهداشت برای اجرای قانون کاهش ساعت کار پرستاران در بیمارستانها، بیشتر دانشگاههای بزرگ علوم پزشکی کشور برای اجرای این قانون دچار مشکل هستند.

وی با عنوان این مطلب که دولت ادعا دارد بودجه استخدام پرستاران را تامین کرده است، افزود: سئوالی که به ذهن خطور می کند، این است که مشکل کار کجاست؟ یعنی می توان به آن تعداد متقاضی شرکت در آزمون استخدامی شک کرد و گفت که صحت ندارد.

شریفی مقدم با اشاره به بررسیهای انجام شده در زمینه تمایل پرستاران برای استخدام در بخش دولتی، گفت: بررسیها نشان می دهد که تمایلی برای استخدام وجود ندارد و این نشان از وخامت وضعیت پرستاری دارد.

دبیرکل خانه پرستار با اعلام اینکه استخدام در بخش دولتی یک امتیاز ویژه محسوب می شود، افزود: با توجه به اینکه داوطلبی برای استخدام وجود ندارد می توان گفت که پرستاری در بدترین شرایط طول تاریخ خود به سر می برد.

وی، مهمترین علامت این رکود و بحران در پرستاری را ترک شغل و عدم تمایل برای استخدام از سوی پرستاران دانست و گفت: عدم توجه مسئولین مربوطه به ویژه مسئولین وزارت بهداشت به مشکلات پرستاران و وعده های پوچ و بی اساس آنها به این قشر زحمکتش در نظام سلامت، باعث شده تا پرستاران خودشان تکلیف پرستاری را مشخص کنند.

شریفی مقدم تاکید کرد: اشتغال در خارج از کشور، ترک شغل، تغییر شغل و در نهایت خانه نشینی پرستاران با توجه به حقوق ماهانه ای که می گیرند(450 هزار تومان)، از عواقب وضعیت موجود است که باعث کمرنگ شدن انگیزه شغلی در پرستاری شده است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اعلام اینکه جامعه پرستاری کشور در وضعیت سقوط، سکون و رکود به سر می برد، افزود: متاسفانه بیشترین تاوان بی توجهی مسئولین به مشکلات پرستاری را مردم می پردازند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ساعت 18:36  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بیمارستان شهید صدوقی اصفهان برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل مبانی اقتصاد و سلامت، توسعه و سلامت، بازار سلامت، مراقبتهای مدیریت شده، آنالیزهای اقتصادی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ساعت 15:29  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) گفت: پرستاری مبتنی بر شواهد از شیوه های نوین مراقبتی در حرفه پرستاری است که مراقبت های به روز و مبتنی بر تحقیقات جدید را ارائه می کند.

پرستاری مبتنی بر شواهد، روشهای مراقبت های به روز دنیا را ارائه می کند

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از نظام پرستاری دکتر عباس عبادی اظهار کرد: البته پرستاری مبتنی بر شواهد نیازمند مهارتهایی چون آشنایی با زبان انگلیسی برای استفاده از مقالات روز دنیا، دسترسی به اینترنت پرسرعت و مهارت کار با اینترنت برای استفاده از سایت های علمی است.

وی ادامه داد: هم اکنون سایت های به خصوصی برای یافتن پاسخ پرسش های بالینی در اینترنت موجود است که به ارائه مراقبت به روز پرستاری کمک می کند.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) افزود: در این شیوه از پرستاری پرستار به کمک داده های جدید مراقبت پرستاری را طراحی می کند این در حالی است که تا پیش از این مراقبت ها بر اساس منابع مرجع بود اما چون فرآیند انتقال دانش جدید به منابع مرجع پروسه زمان بری است از این رو امروزه از پرستاری مبتنی بر شواهد استفاده می شود.

دکتر عباس عبادی با بیان اینکه در این روش از شواهد داخلی و خارجی برای یافتن پرسش بالینی استفاده می شود، گفت: طراحی سوال بالینی بر اساس 4 آیتم( PICO) است P شامل گروه بیماران، I به معنای نوع مداخله، C مقایسه روشهای مراقبتی و O به معنای پیامد است.

وی ادامه داد: پرستار پس از طرح سوال بالینی به سراغ پایگاه اطلاع رسانی برای استخراج مقالات به روز علمی می رود به عنوان مثال در سوال بالینی آیا محلول کلرهگزیدین در مقایسه با نرمال یالین در پیشگیری از عفونت های ریوی پس از جراحی قلب موثر است؟ بیماران شامل نیازمندان به جراحی قلب، مداخله استفاده از محلول کلرهگزیدین، مقایسه دو محلول نرمال سالین و کلرهگزیدین و پیامد کاهش میزان بروز عفونت است که بر این اساس پرستار می تواند آخرین یافته های روز دنیا را در پایگاه های اطلاع رسانی جست و جو کند.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) یادآور شد: هم اکنون از این شیوه مراقبتی به علت وجود برخی محدودیت ها فقط در مراکز درمانی آموزشی استفاده می شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ساعت 11:34  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۳ الی ۵ اسفند ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک در محل دانشگاه، ویژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل اصول الكتروكارديو گرافي (ECG نرمال) آناتومی و الکتروفیزیولوژی قلب - قانون محورها، ریتم سینوسی نرمال و آریتمی های گره سینوسی، آریتمی های دهلیزی و مراقبت های پرستاری آن، آريتمي هاي گره دهليزي بطني و مراقبت های پرستاری آن، آريتمي هاي بطني و مراقبت های پرستاری آن، تعیین محور قلب - بزرگي دهليزها و هيپرتروفي بطن ها اختلالات هدایتی در بطن (بلوك هاي شاخه اي راست و چپ)، تغییرات ECG در ایسکمی – Injury و نکروز به همراه اقدامات درمانی وپرستاری، اصول مراقبتهای بیماران حاد کرونری در  اورژانس و سی سی یو، تفسیر اختلالات كار پيسميكر در ECG تشخیص اختلال در Pacing- Capturing  و Sensing  پیسمیکر، اقدامات اولیه (CPR BLS)، اقدامات پیشرفته (CPR ACLS) موارد استفاده و طریقه کاربرد DC/SHOCK، اقدامات پیشرفته (CPR ACLS) موارد استفاده و طریقه کاربرد داروهای CPR می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ساعت 9:27  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دومین نشست رابطین سازمان نظام پرستاری اصفهان در تاریخ ۳/۱۰/۹۰ ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل ساختمان جدید سازمان برگزار می گردد.

برگزاری دومین نشست رابطین سازمان نظام پرستاری اصفهان

این نشست با محوریت پایش اجرای قانون بهره وری در مراکز و بررسی مشکلات مربوطه و نیز راهکارهای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری برگزار می گردد. همچنین از ورزشکاران اعزامی به جشنواره ورزشی پرستاران کشور تقدیر می شود.

حضور رابطین در این نشست الزامی بوده و عدم حضور به منزله انصراف از همکاری با سازمان تلقی می شود. شایان ذکر است که دعوتنامه رسمی برای شرکت رابطین به مراکز ارسال شده است .

علاقمندان جهت شرکت در این نشست با شماره تماس: ۶-۶۲۶۷۴۹۵ تماس حاصل فرمایند

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ساعت 8:22  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این جلسه در تاریخ یکشنبه ۲۷ آذرماه ۹۰ ساعت ۳ - ۱ در دپارتمان دکتری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

این پایان نامه توسط آقای محمد اسماعیل پور با عنوان "خشونت علیه پرستاران اورژانس و ارائه راهکارهای مناسب پیشگیری" دفاع می شود.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 18:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دانشكده پرستاري

جلسه دفاع نهایی رساله دکتری تخصصی
سرکار خانم فاطمه سادات جلالی نیا
دانشجوی دکتری پرستاری

عنوان:

پیامدهای کمی و کیفی آموزش مبتنی بر شواهد در دانشجویان پرستاری: یک مطالعه ترکیبی

استاد محترم راهنما: آقای دکتر عیسی محمدی
استاد محترم مشاور: سرکار خانم دکتر مهوش صلصالی
استاد محترم ناظر: سرکار خانم دکتر ناهید دهقان نیری
استاد محترم ناظر: سرکار خانم دکتر ناهید رژه
استاد محترم ناظر: جناب آقای دکتر مرتضی خاقانی زاده
نماینده محترم تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)
 
تاریخ برگزاری: چهارشنبه ۳۰/۹/۱۳۹۰ 
ساعت: ۱۲:۳۰ - ۱۰:۳۰
 
محل برگزاری: اقدسیه – ابتدای بلوار ارتش- دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)- سالن اجتماعات دانشکده پزشکی - طبقه دوم
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 18:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دانشكده پرستاري

جلسه دفاع نهایی رساله دکتری تخصصی
جناب آقای حسین محمودی
دانشجوی دکتری پرستاری

عنوان:
« طراحی مدل مراقبت از بیماران در بخش اورژانس»

استاد محترم راهنما: آقای دکتر عیسی محمدی
استاد محترم مشاور: جناب آقای دکتر عباس عبادی
استاد محترم ناظر: سرکار خانم دکتر زهره ونکی
استاد محترم ناظر: جناب آقای دکتر مسعود فلاحی
استاد محترم ناظر: جناب آقای دکتر ابوالفضل رحیمی
نماینده محترم تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)
 
تاریخ برگزاری: دوشنبه ۲۸/۹/۱۳۹۰ 
ساعت: ۱۷ - ۱۵:۳۰
 
محل برگزاری: اقدسیه – ابتدای بلوار ارتش- دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)- سالن اجتماعات شهید آوینی
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 18:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بيماري ايدز يكي از معضلات دهه‌هاي اخير جهان است كه نام آن به دليل عواقب وحشتناكش با ترس برده مي‌شود.

اين بيماري در اثر ويروس اچ آي وي ايجاد و منتقل مي‌شود. اين ويروس مثل اغلب ويروس‌ها به صورت انگلي زندگي مي‌كند، يعني با ورود به برخي سلول‌هاي دفاعي بدن (لنفوسيت تي ۴) و ايجاد تغييرات در اين سلول‌ها، به سرعت تكثير شده و تعداد آن در خون بيمار افزايش مي‌يابد و در نهايت با تخريب اين سلول‌هاي دفاعي موجب اختلال و ضعف سيستم ايمني بدن مي‌شود. در اين زمان بدن بيمار آمادگي مقابله با بيماري‌ها را نداشته و عوامل بيماري‌زايي كه در حالت عادي و در شخص سالم هيچ بيماري اي را ايجاد نمي‌كنند، در فرد مبتلا به ايدز منجر به بيماري‌هاي خاصي مي‌شوند.

خوشبختانه داروهاي متعددي براي درمان و همين‌طور كاهش احتمال انتقال بيماري يافت شده است و با كمك اين داروها سير بيماري تا حد زيادي كنترل مي‌شود.

روش انتقال اين بيماري دقيقا مثل بيماري هپاتيت بي است يعني شايع‌ترين راه انتقال از طريق روابط جنسي است بنابراين در كساني كه از نظر روابط جنسي بي‌بند و بار هستند، يعني شريك‌هاي جنسي متعدد دارند، بيشتر ديده مي‌شود. البته راه‌هاي انتقال ديگري وجود دارد مثل تماس مخاط‌ها (بزاق دهان و غيره)، انتقال خون از فرد مبتلا به سالم، استفاده از سوزن‌هاي آلوده در كساني كه به مواد مخدر تزريقي معتاد هستند و حتي از طريق خراش‌هاي پوستي بخصوص در پرسنل بيمارستان كه با اين افراد در تماس هستند، انتقال بيماري صورت مي‌گيرد. يكي از راه‌هاي ديگر انتقال، از مادر مبتلا به جنين است كه در اين نوشتار به آن مي‌پردازيم.

همان‌طور كه مشخص است بيماري ايدز در سنين باروري شايع است و در حال حاضر در جهان دو سوم مبتلايان را زنان تشكيل مي‌دهند بنابراين عجيب نيست كه اين بيماري در زنان باردار ديده مي‌شود. خوشبختانه انجام آزمايش براي يافتن ويروس ايدز در خون مادران و البته با رضايت آنها در كشور باب شده است و به اين ترتيب مي‌توان با دادن داروي مناسب انتقال بيماري از مادر به جنين را بشدت كم كرد.

مهم اين است كه اين مادران هر چه زودتر شناسايي و براساس آزمايشات كاملتر تحت درمان قرار گيرند زيرا بيشترين زمان انتقال بيماري در ماه آخر بارداري و در زمان زايمان است. در صورت عدم‌شناسايي و درمان احتمال انتقال بيماري از مادر به جنين 30 درصد يا بيشتر است اما با درمان اين احتمال به كمتر از يك درصد مي‌رسد.

اين مادران نياز به مراقبت روحي و همدلي زيادي دارند و در عين حال شيردهي در آنان ممنوع است، چون شيردهي هم موجب انتقال بيماري مي‌شود.

متاسفانه در اين بارداري‌ها احتمال زايمان زودرس يا تولد نوزاد با وزن كم ورشد نامناسب جنين زيادتر است اما تاكنون ناهنجاري ژنتيكي در نوزادان ديده نشده است.

دكتر ثريا عالمي

جراح و متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 16:17  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دبيركل خانه پرستار گفت: به علت كمبود پرستار، بيماران 30 درصد از حداقل خدمات پرستاري را در بيمارستان‌هاي دولتي دريافت مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از ایسنا محمد شريفي مقدم افزود: در آمريكا به منظور ارايه حداقل خدمات پرستاري به ازاي هر هزار بيمار، 3 پرستار فعاليت مي‌كند كه اين آمار در ايران 2/1 است اين در حاليست كه براي بهره‌مندي بيماران از كف خدمات پرستاري اين ميزان بايد 5/2 برابر شود.

دبيركل خانه پرستار در ادامه گفت: بخشي از كمبود ارايه خدمات پرستاري از سوي همراهان بيماران جبران مي‌شود به گونه‌اي كه اگر همراه در بيمارستان‌هاي دولتي كنار بيمار نباشد برخي از امور مربوط به بيمار انجام نمي‌شود و در اين شرايط كمبود پرستار يكي از علل افزايش فوت بيماران است.

شريفي مقدم در پايان تاكيد كرد: كمبود پرستار علاوه بر افزايش آمار مرگ و مير بيماران باعث افزايش عفونتهاي بيمارستاني مي‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 14:12  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
زمان برگزاری: ۱۸ الی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
ارسال خلاصه مقالات: ۱۵/۱۱/۱۳۹۰
مکان برگزاری: یاسوج

سایت همایش

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 11:12  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کارگاه در تاریخ ۸ الی ۱۰ بهمن ۱۳۹۰ توسط مركز تحقيقات مراقبت هاي پرستاري دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل مرکز واقع در تهران، خيابان وليعصر (عج)، بالاتر از ميدان ونك، خيابان رشيد ياسمي، مركز تحقيقات مراقبت هاي پرستاري (داخل محوطه دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی) برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل اهميت نوشتن مقالات علمي، انواع مقالات، چگونگي نگارش عنوان و مقدمه، چگونگي نگارش مروري بر متون، چگونگي نگارش مواد و روشها، چگونگي نگارش يافته ها، چگونگي نگارش بحث، چگونگي نگارش نتيجه گيري، چکيده فارسي و انگليسي و رفرنس نويسي، اهميت نشر اطلاعات در علوم پزشکي، اتخاذ استراتژي مناسب جهت جستجوي هدفمند، انواع پايگاههاي اطلاعاتي در علوم پزشکي، خصوصيات کلي پايگاه اطلاعاتي Pubmed، خصوصيات کلي پايگاه اطلاعاتي Scopus ,web of science، آشنايي با انواع ايندکس مجلات و چگونگي بازيابي محلي که هر مجله ايندکس شده، آشنايي با Impact factor و شيوه بازيابي آن می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ساعت 8:32  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: انجمن علمی آترواسکلروز ایران، مرکز تحقیقات اندوواسکولار اینترونشن
زمان برگزاری: ۲۹ دی الی ۲ بهمن ۱۳۹۰
مکان برگزاری: کاشان، هتل نگارستان

سایت همایش 

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 16:31  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

حركاتي براي تقويت ساعد

ساعد شما از عضلات ريز و درشت مختلفي تشكيل شده كه نقش آنها به حركت در آوردن انگشتان و باز و بسته كردن آنهاست. داشتن عضلات ساعد قوي باعث مي‌شود حركات مناسب‌تري از انگشتان سر بزند و احتمال آسيب‌ديدگي‌هاي ورزشي به كمترين حد ممكن برسد. به كمك حركات زير مي‌توانيد عضلات اين ناحيه را تقويت كنيد و علاوه بر شكل ظاهري، كارايي اين عضلات را بهبود بخشيد.

حركت اول: براي انجام اين حركت بايد ابتدا وسيله ساده‌اي بسازيد. يك سر ريسماني را به وسط يك ميله چوبي يا فلزي گره بزنيد و سر ديگر آن را به يك جسم سنگين يا وزنه ببنديد. حالا دو سر ميله را در دست بگيريد و دست‌ها را در مقابل خود دراز كنيد؛ طوري كه وزنه آويزان باشد. سپس ميله را طوري بچرخانيد كه ريسمان به دور آن بپيچد. براي چرخاندن ميله، دست‌ها را به نوبت حركت دهيد. وقتي وزنه به بالا رسيد، اين بار ميله را در جهت عكس بپيچانيد تا وزنه دوباره به جاي اول خود برگردد. اين حركت را 3 بار در روز انجام دهيد.

حركت دوم: يك وزنه يا جسم سنگين را با دست بگيريد؛ طوري كه كف دست شما به سمت بالا باشد به آرامي مچ دست خود را تا جايي كه مي‌توانيد خم كنيد. سپس به آهستگي آن را تا نقطه شروع باز كنيد. شما مي‌توانيد اين حركت را در حالتي كه كف دستتان روبه زمين است نيز تكرار كنيد.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 14:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی یزد در هتل مشیرالممالک یزد برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل اپیدمیولوژی و علائم بالینی آسم برونشیال، تشخیص آسم برونشیال و تفسیر اسپیرومتری، آسم شغلی، کنترل و درمان آسم، اورژانسهای آسم، انواع وسایل کمک تنفسی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 12:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در هتل آسمان تهران برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل پاتولوژی کنسرهای مری، Imaging در کنسر مری، جراحی در کنسر مری، درمانهای اجوانت و نئواجوانت در کنسر مری، درمان کنسر مری می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 10:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بیمارستان شهید مدرس اصفهان برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل ریتم سینوسی و توضییح تاکی آریتمیهای دهلیزی، تاکی آریتمیهای بطنی و فیبریلاسیون بطنی و آسیستولی و مراقبتها، (Case report روش بررسی موردی) بیمار مبتلا به تاکی آریتمهای بطنی بر اساس مدل نظارت و راهنمایی بالینی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 9:40  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سرما افسردگي مي‌آورد

هر سال با آغاز فصل پاييز و زمستان و با كوتاه‌تر شدن طول روزها و كم شدن نور خورشيد، برخي افراد دچار نوعي بيماري روحي مي‌شوند. فرد مبتلا به اين نوع بيماري، نوعي دلسردي و غم را تجربه مي‌كند و دل به هيچ‌كاري نمي‌دهد و اصولا هيچ فعاليت روزانه‌اي او را قانع و راضي نمي‌كند. كاهش بهره‌دهي روزانه در كار و كاهش ارتباط با دوستان و فاميل يكي ديگر از مشكلات عمده‌اي است كه افراد مبتلا به اين عارضه با آن دست به گريبان هستند. شايد شما هم يكي از افرادي باشيد كه گرفتار اختلال خلقي فصلي هستيد و به اين ترتيب با يك‌سري مشكلات درگير هستيد.
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 8:33  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بدفهمي‌هاي شايع‌ درباره سرماخوردگي

بدفهمي‌هاي مربوط به سرماخوردگي به اندازه درمان‌هاي آن متنوع و گسترده است. بيشتر افراد در طول زندگي خود بارها به اين بيماري دچار مي‌شوند. اين در حالي است كه نداشتن آگاهي كافي در مورد سرماخوردگي به مصرف داروهاي بي‌مورد و اقدامات بي‌فايده منجر مي‌شود. بيشتر مردم در مورد رابطه سرماخوردگي با هواي سرد، استفاده از ويتامين C يا مصرف آنتي‌بيوتيك‌ها اطلاعات ناقصي دارند كه در بيشتر مواقع موجب سردرگمي آنها مي‌شود. اگر مي‌خواهيد با واقعيت‌هاي سرماخوردگي آشنا شويد بهتر است اين مطلب را تا انتها دنبال كنيد.
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 18:22  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

افزايش وزن با تغذيه مناسب

پيدا نكردن روشي مناسب براي افزايش وزن مي‌تواند باعث گمراهي و سردرگمي اين گروه شود و آنها را از تلاش براي افزايش وزن دلسرد كند. به طور كلي لاغر بودن، دلايل مختلفي دارد كه ازجمله آنها مي‌توان به وجود برخي از بيماري‌ها در فرد لاغر اشاره كرد. به همين دليل هم اين گروه از افراد قبل از تلاش براي افزايش وزن بايد بيماري زمينه‌اي خود را درمان كنند. در بسياري از موارد درمان بيماري زمينه‌اي، مشكل لاغري آنها را برطرف خواهد كرد. البته روي صحبت ما بيشتر با افراد سالمي است كه به صورت ارثي لاغر هستند و تصميم گرفته‌اند تا وزن خود را در حد مطلوب افزايش دهند.
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 17:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

شامپوي مناسب، سلامت موهايتان را تضمين‌مي‌كند

در ظاهر مراقبت از موها بسيار ساده به نظر مي‌رسد، ولي اگر با دقت بيشتري به اين مساله نگاه كنيد خواهيد ديد بسياري با مشكل شستشو و نگهداري درست موهاي خود درگير هستند و اين كار را بخوبي انجام نمي‌دهند. پس مراقبت از موها خيلي هم كار آساني نيست و مهارت خاصي را مي‌طلبد.
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 16:35  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: پژوهشگاه رویان، انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران، انجمن باروری خاورمیانه، شبکه سلول های بنیادی ایران
زمان برگزاری: ۱۵ الی ۱۷ شهریور ۱۳۹۱
ارسال مقالات: ۳۰/۱/۱۳۹۱
مکان برگزاری: تهران، سالن همایش های رازی

همایش های همزمان:
سیزدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل 
هشتمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان

سایت همایش

هفتمین همایش پرستاری و مامایی در پزشکی تولید مثل رویان - ۱۵ تا ۱۷ شهریور ۹۱ - تهران، سالن همایش های رازی

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 15:32  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: پژوهشگاه رویان، انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران، انجمن باروری خاورمیانه، شبکه سلول های بنیادی ایران
زمان برگزاری: ۱۵ الی ۱۷ شهریور ۱۳۹۱
ارسال مقالات: ۳۰/۱/۱۳۹۱
مکان برگزاری: تهران، سالن همایش های رازی

همایش های همزمان:
هشتمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان
هفتمین همایش پرستاری و مامایی در پزشکی تولید مثل رویان

سایت همایش

سیزدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل - ۱۵ تا ۱۷ شهریور ۹۱ - تهران، سالن همایش های رازی
سیزدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل - ۱۵ تا ۱۷ شهریور ۹۱ - تهران، سالن همایش های رازی

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 14:47  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۱۴ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مجتمع پیامبر اعظم ساری برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل تشنج در زمان بارداري، ام اس در بارداري، استروك در زمان بارداري، اختلال حركتي در زمان بارداري، سردرد در زمان بارداري، تومورهاي مغزي در بارداري، آشنايي با مسائل پزشكي قانوني، بيماري اعصاب محيطي در زمان بارداري، بيماري عضلاني در زمان بارداري، اختلال نوروماسكولار در زمان بارداري، مسائل اخلاقي در پزشكي می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 11:55  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

کنفرانس در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان آرش تهران برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل آناتومي و بافت شناسي سرويكس، اپيدميولوژي كانسر سرويكس، روش هاي غربالگري در كانسر سرويكس، تكنيك و اصول انجام كلپوسكوپي، منطقه ترنسفورماسيون نرمال، منطقه ترنسفورماسيون غير طبيعي، سيستم بررسي كلپوسكوپي، چگونگي برخورد با ضايعات low risk سرويكس، چگونگي برخورد با ضايعات high risk سرويكس می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 10:38  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

نشانه هاي خطرناک ضربه به شکم

فرض كنيد فرزندتان از مدرسه به خانه رسيده و شما به استقبال او مي‌رويد، اما او را مثل هميشه شاد و سرحال نمي‌بينيد. علت را جويا مي‌شويد، متوجه مي‌شويد در مدرسه در حين بازي فوتبال ضربه‌اي به شكم او وارد شده است، رنگ او پريده و از درد شكم شكايت دارد. در اين زمان چه مي‌كنيد؟
 
و ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 8:54  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: پرستاران به اجرا نشدن قوانین تعرفه گذاری خدمات پرستاری و ارتقای بهره وری معترض هستند و احتمال شکایت پرستاران از مسئولان مربوطه و روسای بیمارستانها که در اجرای این قوانین تعلل کرده اند به دستگاه قضایی وجود دارد.

احتمال شکایت پرستاران از روسای بیمارستانها به علت کاهش نیافتن ساعت کاری

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از فارس، احمد نجاتیان افزود:‌ با گذشت ۵ سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و حدود ۲ سال از تصویب قانون ارتقای بهره وری (کاهش ساعت کاری پرستاران) متأسفانه در مورد اول با وجود تعریف تعرفه ها و ضرایب آن هیج اقدامی برای اجرای قانون انجام نشده و در مورد دوم نیز با وجود ابلاغ قانون از سوی وزارت بهداشت به دانشگاههای علوم پزشکی و بیمارستانهای دولتی شاهد اجرای ناقص قانون هستیم و به نظر می‌رسد عزم جدی در دولت برای اجرای این قوانین وجود ندارد.

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 20:13  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: مرکز پژوهشی علوم اعصاب شناختی رفتار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، سازمان بهزیستی کشور، انجمن بین المللی ارتز و پروتز، انجمن علمی گفتاردرمانی ایران، انجمن کاردرمانی ایران
زمان برگزاری: ۲۸ الی ۳۰ آذر ۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

سایت همایش 

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 17:52  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: انجمن متخصصین بیماری های عفونی و گرمسیری ایران، معاونت سلامت و مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت، انجمن حمایت از بیماران عفونی کشور
زمان برگزاری: ۱۰ الی ۱۴ دی۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، نیاوران، خیابان آقایی، سازمان ایرانی مجامع بین المللی ICIC

همایش های همزمان:
بیستمین کنگره بیماری های عفونی و گرمسیری ایران
یازدهمین کنگره علوم پایه پزشکی بیماری های عفونی و گرمسیری

سایت همایش 

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 16:47  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

استانداردهای ملی پوشش کارکنان پرستاری موسسات درمانی تعیین شد و در صورت تایید شورای سیاستگذاری و شورای معاونان وزارت بهداشت با دستور وزیر بهداشت برای اجرا به دانشگاهها ابلاغ می شود.

استانداردهای ملی پوشش کارکنان پرستاری تعیین شد

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران بقیه الله(عج) به نقل از سازمان نظام پرستاری آذر محمودی، کارشناس مسئول دفتر پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد: بر اساس این استاندارد یونیفرم پرستاران زن شامل روپوش سفید، مقننه و شلوار سورمه ای و لباس فرم پرستاران مرد نیز شامل روپوش سفید و شلوار سورمه ای است.

وی ادامه داد: البته همه پرستاران دارای لیبل (کارت شناسایی) هستند و با رنگ از یکدیگر متمایز می شوند به عنوان مثال، لیبل مربیان پرستاری طلایی، دانشجویان پرستاری سبز فسفری و پرستاران در همه بخشها سفید است.

محمودی افزود: همچنین بر این اساس فرم مترون بیمارستان (مدیر پرستاری) به رنگ سورمه ای است و سوپروایزرهای زن با نوار طلایی بر روی مقننه و سوپروایزرهای مرد با نوار طلایی بر روی یقه روپوش مشخص می شوند. سرپرستاران هم با یک نوار طلایی بر روی مقنعه مشخص می شوند.

کارشناس مسئول دفتر پرستاری وزارت بهداشت گفت: لباس بهیاران نیز سر تا پا سفید با کارت شناسایی سفید و کمک بهیاران سرتا پا کرم با کارت شناسایی سفید هستند.

وی افزود: برای اجرای طرح یکسان سازی یونیفرم ارائه کنندگان خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی و خدماتی کارگروهی متشکل از کارشناسان فنی در حوزه معاونت درمان وزارت بهداشت تشکیل شد.

محمودی یادآور شد: پس از مطالعه متون و مطالعات میدانی و استفاده از نظرات روانشناسان در حوزه روانشناسی رنگها پیش نویس طرح تهیه شد و پس از تایید وزارت بهداشت برای تصویب به شورای سیاستگذاری سلامت وزارت بهداشت ارائه شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 11:29  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: بعد از برگزاری آزمون استخدام پرستاران در اسفند گذشته تاکنون ۱۸ هزار پرستار در وزارت بهداشت استخدام شده و روند استخدام بقیه ادامه دارد.

۱۸هزار پرستار در وزارت بهداشت استخدام شدند

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، غضنفر میرزابیگی افزود:‌ مهمترین عامل اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تأمین نشدن بودجه آن است که باتوجه به اینکه در فصل بودجه هستیم در تلاشیم با تعامل با مجلس و دولت اعتبار اجرای این قانون در بودجه ۹۱ لحاظ شود.

وی ادامه داد: البته هر کس دلیلی را برای اجرا نشدن این قانون بیان می‌کند اما مشکل اصلی فقدان بودجه است که امیدواریم در قانون بودجه ۹۱ حل شود.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت:‌ قانون کاهش ساعت کاری پرستاران یا همان قانون ارتقای بهره‌وری نیز در تعدادی از بیمارستانها اجرا شده البته از مجموع ۲۲ یا ۲۳ هزار ظرفیت استخدامی تاکنون ۱۸ هزار پرستار استخدام شده‌اند و روند استخدام پرستاران در وزارت بهداشت ادامه دارد.

وی افزود: البته در ۲ یا ۳ استان گویا استانداران در مسیر استخدامها مباحثی ایجاد کرده‌اند اما در مجموع پرستاران این انتظار را دارند تا زمانی که قانون ارتقای بهره‌وری به طور کامل اجرا نشده و ساعت کاری کم نشده به میزانی که اضافه کار می‌کنند اضافه کار دریافت کنند.

وی گفت: حدود ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی این کار را کرده‌اند اما در برخی دانشگاه‌ها قانون را ابلاغ کرده‌اند اما هنوز اجرا نکرده‌اند و می‌گویند دولت باید بودجه اجرای این قانون را بدهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۲ساعت 17:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
زمان برگزاری: ۲۱ الی ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
ارسال مقالات: ۵/۱۰/۱۳۹۰
مکان برگزاری: شهرکرد، دانشگاه علوم پزشکی

سایت همایش

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۲ساعت 11:25  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کارگاه در تاریخ ۳ الی ۴ اسفند ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن اجتماعات روزبه بیمارستان آیت ا... موسوی زنجان برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل مکانیک ونتیلاسیون، اصول کار با ونتیلاتور، اندیکاسیونهای انتوباسیون و ونتیلاسیون، اصول mode های پایه تهویه مکانیکی، mode های جایگزین تهویه مکانیکی، معیارهای مرگ مغزی، weaning و Extubation می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۲ساعت 9:22  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بسمه تعالی

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) – معاونت آموزش

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

ظرفیت آموزشی دانشگاه در آزمون کنکور سراسری سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱

ردیف

نام رشته

مقطع

ظرفیت پذیرش

عضویت پذیرش

خواهر

برادر

جمع

1

پزشکی

دکتری حرفه ای

5

35

40

بورسیه سپاه

2

علوم آزمایشگاهی

کارشناسی

5

15

20

بورسیه سپاه

3

پرستاری

کارشناسی

10

20

30

بورسیه سپاه

4

هوشبری

کارشناسی

5

15

20

بورسیه سپاه

5

اتاق عمل

کارشناسی

5

15

20

بورسیه سپاه

6

مهندسی بهداشت محیط

کارشناسی

0

20

20

بورسیه سپاه

7

فوریتهای پزشکی

کاردانی

0

20

20

بورسیه سپاه

 
نکته مهم:
 
داوطلبانی که علاقه مندی خود را به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عح) تهران اعلام نموده اند و بند ۴۴ را تیک زده اند نیازی به تکمیل فرم دیگری ندارند

 شرایط عمومی واختصاصی دانشگاه

پاسخ به سوالات امور گزینش و استخدام دانشجویان بورسیه  82482318 

پاسخ به سوالات آموزشی: 82483143

ارتباط با مدیر پایگاه پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج):

omid_nademi@yahoo.com

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 16:57  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان
زمان برگزاری: ۱۳ الی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
ارسال مقالات: ۱۵/۱۲/۱۳۹۰
مکان برگزاری: لنگرود، دانشکده پرستاری مامایی و پیراپزشکی شرق گیلان

سایت همایش 

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 16:55  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار ۶ روزه در تاریخ ۲۶ آذر الی ۱ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در سالن اجتماعات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بقیه الله الاعظم(عج) تهران برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل مدیریت و رهبری اثربخش، قوانین و خط­ مشی­ها و ارتقای کیفیت، ارتباط اثربخش و منتورینگ، تصمیم گیری و مشکل­گشایی، هوش هیجانی، تفکر خلاق، تفکر انتقادی، برنامه ریزی، سازماندهی و تفویض اختیار موفق، مدیریت تنش و زمان، مدیریت تغییر و مدیریت خطر، حل تضاد و اختلاف، انگیزه، نظارت بالینی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 16:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در بيمارستان نجميه تهران، ویژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل ارتباط قانون و اخلاق، پرستاری قانونی، معرفی وظایف پرستار قانونی، نقش پرستار قانونی در پیشگیری از اعتیاد، اخلاق پرستاری می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 15:55  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سالن صدرا و سینا شیراز برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل تعریف استرس و اثرات آن، استرسورهای شغلی، شیوه های کنترل استرس، مدیریت استرس شغلی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 15:34  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک در سایت پردیس دانشکده برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل مرگ ناگهانی قلب، برخورد با سنکوب، نارسائی قلبی و آریتمی های مرتبط، آریتمی های قلب در حاملگی، کاردیومیوپاتی ناشی از آریتمی های قلبی، برخورد فیبریلاسیون دهلیزی حاد، برخورد با شوک ICD، درمان PVC می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 14:51  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

روز گذشته ۲۰ آذر ۹۰ مراسم گرامیداشت روز دانشجو و آیین تجلیل از دانشجویان نمونه دانشگاه " به سوی فردایی دیگر " در مراسم با شکوهی با حضور پرشور جمع کثیری از دانشجویان و تعدادی از مسولان و اعضای هیات علمی دانشگاه در تالار 13 آبان برگزار شد.

در این مراسم که با سخنرانی استاد جسن رحیم پور ازغدی عضو محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی همراه بود ایشان با موضوع گزارشی از وضعیت رابطه علم و دین در چند دهه اخیر در جهان بحث مبسوطی را ارائه دادند ، در ادامه برنامه صندلی داغ با حضور دکتر اصلانی ریاست دانشگاه اجرا شد و دکتر در این برنامه به سوالات متنوع شخصی و سازمانی پاسخ گفتند پخش نماهنگ دانشجویی صرفا جهت اطلاع نیز از بخش های دیگر برنامه بود.

لازم بذکر است اجراهای هنری مجری برنامه جلوه خاصی به مراسم داده بود در پایان نیز از دانشجویان برتر علمی، پژوهشی و بسیجی و ورزشی با حضور مسوولان دانشگاه تجلیل به عمل آمد و ایشان هدایای خویش را دریافت نمودند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 13:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

احتراما بدینوسیله ما بهیاران نظام سلامت کشور، مراتب اعتراض و تنزل روز افزون جایگاه بهیاران در سیستم درمان کشور و عدم برنامه ریزی برای ارتقاء تحصیلی بهیاران طی دوره های ضمن خدمت به استحضار رسانده و با عنایت به تدوین بسته خدمتی تنزل یافته به بهیاران در خلال برنامه ریزی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری آنرا حرکتی در راستای محروم کردن بهیاران از تعرفه خدمات ارائه شده توسط آنها دانسته و اعتراض خود را اعلام می داریم.

همانطور که مستحضرید، قاعده خدمات پرستاری بر پایه بهیاری استوار بوده و با دایر شدن مقاطع بالاتر تحصیلی فارغ التحصیلان مقاطع بالاتر بجای تصدی خدمات تخصصی، همان خدمات پرستاری بهیاران را انجام داده و اینک بجای زمینه سازی برای ارتقاء بهیاران برای حذف آنها تلاش می نمایند.

اصولا و عرفا در نهادهای دولتی و حتی موسسات خصوصی، برای پرسنل باسابقه خود جایگاهی مناسب و در خور شان، لحاظ کرده و برای ارتقاء جایگاه علمی و مسئولیتی آنها لااقل در سطح احکام داخلی برابر ضوابط و مقررات جاری اقداماتی انجام میشود.

درخواست ما بهیاران:

1- فراهم نمودن زمینه ارتقاء تحصیلی طی دوره های ضمن خدمت

2- جلوگیری از تنزل جایگاه بهیاران با توجه به دانش، مهارت و تجارب بالینی آنها

3- سه سال دوره بهیاری همانند دانشسرای معلم و بهیاران ارتش جزو سوابق بهیاران محاسبه گردد.

در خاتمه انتظار بهیاران صبور و سخت کوش از مسئولان اجرائی و مدیران و تصمیم گیران و سیاستگذاران بهداشت و درمان، رعایت عدالت و منطق و انصاف درباره بهیارانی است که عمر و مهارت و توانائی های خود را صرف مراقبت و پرستاری از بیماران نموده و در نهایت پرستار به حساب نمی آیند باشد که از حسن تدبیر و درایت شما، شاهد حل مشکلات بهیاران عرصه سلامت باشیم.

بهیاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 11:35  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: اگر چه هر دو قوه مقننه و مجریه در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تعلل کردند اما مقصر اصلی قوه مجریه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از سازمان نظام پرستاری شمس الدین شمس اظهار کرد: هر دو قوه مقننه و به ویژه مجریه باید در خصوص تاخیر در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پاسخگو باشند و چنانچه این قانون برای سال آینده اجرا نشود چیزی جز لوث کردن موضوع و به بازی گرفتن پرستاران نیست و بی تردید نادیده گرفتن شعور جامعه پرستاری برای مسئولان امر پسندیده ای نیست و در چنین صورتی پرستاران حق پیگیری مطالبتشان را دارند.

وی ادامه داد: 4 سال از تصویب و تایید قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و از حداکثر فرصت 6 ماهه برای تدوین آیین نامه اجرایی آن می گذرد اما هنوز از اجرای آن خبری نیست.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: باید گزارشی از پیگیری های مکتوب و شفاهی برای اجرای این قانون ارائه شود اینکه در کدام جلسه عدم اجرای این قانون مطرح شد؟ و اینکه آیا قوه مجریه برای عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکنون بازخواست شده است؟

شمس افزود: مجلس شورای اسلامی به عنوان قانونگذار حق دارد تا علت عدم اجرای قانون را پیگیری کند و با وجود اینکه این قانون به نفع جامعه پرستاری و بیمار است اما پیگیری قاطع، جدی و لازم در خصوص اجرای آن انجام نشده است.

وی ادامه داد: من به عنوان عضوی از شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور که به طور مداوم اجرا و یا عدم اجرای این قانون را پیگیری می کنم معتقدم که عزم جدی برای اجرای آن در قوه مجریه وجود ندارد.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری یادآور شد: قوه مجریه در نخستین سال پس از تصویب این قانون به بهانه نداشتن اعتبار از اجرای قانون سرباز زد که می بایست در دومین سال اعتبار لازم در قانون بودجه سالانه برای اجرای آن دیده می شد که متاسفانه چنین نشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 10:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي تهران از آغاز پنجمين دوره پذيرش دانشجوي پزشكي از ليسانس در اين دانشگاه خبر داد و گفت: داوطلبان داراي مدرك در رشته‌هاي علوم پزشكي، علوم تجربي و علوم رياضي و فني مي‌توانند در اين دوره از پذيرش پزشكي شركت كنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل از مهر محمد جليلي گفت: ثبت نام براي پنجمين دوره پذيرش دانشجوي پزشكي با اين شيوه در دانشگاه علوم پزشكي تهران از نيمه آذر آغاز و شرايط ثبت‌نام بزودي از سوي دانشگاه اعلام مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: شرايط ثبت‌نام و شركت در اين دوره همچون سال گذشته خواهد بود و تغييري در اين زمينه نخواهيم داشت و همچون 2 دوره گذشته فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي رشته‌هاي علوم پزشكي، علوم تجربي و فني و مهندسي مي‌توانند در اين دوره شركت كنند.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي تهران يادآور شد: حداكثر سن براي خانم‌ها 25 سال تمام در زمان ثبت‌نام و براي آقايان كه خدمت نظام وظيفه را گذرانده‌اند 27 سال تمام در زمان ثبت‌نام تعيين شده است و متقاضيان بايد داراي معدل دوره ديپلم بالاتر از 18 و معدل دوره كارشناسي بالاتر از 16 باشند. وي اظهار كرد: آزمون ورودي به اين دوره همچون سال گذشته از مباحث در حد علوم پايه خواهد بود و در اسفند برگزار مي‌شود.

دانشگاه علوم پزشكي تهران هدف جذب دانشجوي پزشكي به اين شيوه را جذب فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي ساير رشته‌ها با توانمندي‌هاي بالا در رشته پزشكي اعلام كرده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 8:26  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

در بند ۴ دفترچه کنکور سراسری ارشد پزشکی سال ۹۱ که در سایت مرکز آموزش پزشکی بیان شده که فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی قبل از گذراندن طرح فقط یکبار می توانند در آزمون شرکت کنند.


به همین خطر یکی از دوستان نوشته اند:

این واقعا ظلم نیست در حق طرحی ها که 2 سال از محیط آموزشی فاصله بگیرن و بعد برن با بچه هایی که پر انرژی و آپدیت از محیط آموزشی میان بیرون رقابت کنن

کاش کسی بود که از حق ما در برابر این قانون بی انصافانه دفاع کنه

شما راهی برای ما سراغ ندارید؟

راه اعتراض به بند ۴ چیه؟

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۰ساعت 16:55  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برای دریافت دفترچه راهنمای شرکت در ازمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 90-91

کلیک کنید

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۰ساعت 10:42  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بسوی فردایی دیگر- آیین گرامیداشت روز دانشجو و تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

به اطلاع کلیه دانشجویان عزیز می رساند سرویس ها جهت شرکت عزیزان در مراسم ویژه روز دانشجومورخ 20 آذر ساعت 17 از کلیه خوابگاههای دانشجویی آماده حرکت می باشد

لازم به ذکر است سخنران اصلی مراسم استاد حسن رحیم پورازغدی می باشد و برنامه ایشان توسط شبکه های 1 و 4 سیما ضبط و پخش خواهد شد در ضمن هدیه عمومی روز دانشجو (فلش 4 گیگ) فقط در مراسم فردا توزیع خواهد شد.

همراه داشتن کارت دانشجویی الزامی می باشد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 16:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
زمان برگزاری: ۱۷ الی ۱۹ اسفند ۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، تالار امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

سایت همایش

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 14:27  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
زمان برگزاری: ۱۹ الی ۲۰ بهمن ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۱۳/۱۱/۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 13:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

در شرایطی که همه گروههای موجود در تیم درمان به نحوی دنبال اصلاح و بهبود و ترمیم تعرفه خدمات خود هستند، پرستاری ایجاد تعرفه خدمات خود را در افقهای دوردست و تقریبا دست نیافتنی می بیند.

مدیر کل آزمایشگاههای مرجع سلامت، کیفیت جوابدهی آزمایشگاهها را تحت تاثیر تعرفه ها دانسته و درخواست 16 درصد افزایش برای تعرفه های موجود میکند.

مشاور وزیر در امور مامایی هم خبر از صدور دستور تجدید نظر در تعرفه های مامایی برای سال جاری داده و تعرفه های موجود را ناکافی می داند.

پزشکان نیز علاوه بر تلاش وسیع برای طراحی تعرفه های سال آتی برای خود دنبال اصلاح تعرفه های خود در سال جاری هستند.

در این میان تنها خدمات ارائه شده شبانه روزی پرستاران که به اعتراف تمام ارکان سیستم سلامت، تاثیرگذارترین نقش را در تیم درمان دارند ارزش و قابلیت قیمت گذاری را نداشته و ندارد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 10:55  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمپوزیوم در تاریخ ۵ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالن امام خميني(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار خواهد شد مباحث این سمپوزیوم شامل برنامه ثبت سرطان، استراتژي علمي پيشگيري از سرطان روده بزرگ در ايران، اهداف و سياست هاي كنترل سرطان روده بزرگ، ترسيم شجره نامه سرطان روده بزرگ می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 10:35  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کارگاه در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بقیه الله(عج) تهران، ویژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل اهداف گزارش نویسی – خصوصیات گزارش صحیح، انواع روش های ثبت، اصول قانونی ثبت، توصیه های لازم برای پیشگیری از خطاها می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 9:22  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سالن همایش بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل توجهات عمومی مسمومیت ها، مسمومیت با سموم کشاورزی، مسمومیت با سموم صنعتی، مسمومیت با سموم دارویی، مسمومیت با سموم حیوانی، مراقبتهای پرستاری در مسمومیت ها می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۹ساعت 8:16  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

با استعانت از خداوند متعال و با هدف تقويت و تشويق روحيه پژوهش‌هاي علمي ـ كاربردي و مطالعات راهبردي در حوزه پزشكي دريايي در ميان محققين، اساتيد دانشگاه‌ها، مؤسسات علمي ـ پژوهشي و فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي مختلف پزشكي و بهداشتي؛ و همچنين تبادل جديدترين دستاوردهاي علمي و تجارب كاربردي در حوزه پزشكي و پيراپزشكي دريايي در بين متخصصان و پژوهشگران، فرماندهي بهداري نيروي دريايي سپاه در نظر دارد نخستين كنگره سراسري «‌پزشكي دريايي؛ با رويكرد بهداري رزمي در خليج ‌فارس» را در راستاي محورهاي زير در تاريخ ۲ تا ۴ اسفند‌ماه ۱۳۹۰ در شهرستان بندرعباس برگزار نمايد. لذا از همه انديشمندان، استادان، پژوهشگران و دانشجويان محترم نظامي و غيرنظامي دعوت به عمل مي‌آيد تا با ارسال مقالات بديع و اصيل خود ما را در اتقاي سطح علمي كنگره ياري نمايند.

دانلود فرم فراخوان

سایت کنگره

دریافت پوستر کنگره در ادامه مطلب...

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ساعت 14:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

حركاتي براي تقويت عضلات ران (قسمت سوم)

عضلات ناحيه ران از جمله عضلات بسيار قوي و حجيم بدن هستند كه در انجام بيشتر حركات پاها نقش دارند. تقويت اين عضلات باعث كاهش آسيب‌هاي ورزشي و همچنين آمادگي بدني مناسب براي پيشبرد ساير فعاليت‌ها مي‌شود. به كمك حركات زير مي‌توانيد عضلات اين ناحيه را تقويت كنيد و از داشتن بدني سالم و ورزيده لذت ببريد.

حركت اول: براي انجام اين حركت مي‌توانيد از يك پله يا سكو كمك بگيريد. يكي از پاهايتان را روي سكو قرار دهيد و دست‌ها را در دو طرف بدن حفظ كنيد. حالا به آرامي بدن خود را از زمين بلند كنيد تا جايي كه انگشتان پايي كه در پايين قرار دارد به پاشنه پايي كه روي سكو قرار گرفته است، برسد. سپس مجددا به آهستگي به نقطه شروع برگرديد. ابتدا اين حركت را 10 بار با يك پا و سپس 10 بار ديگر با پاي مخالف انجام دهيد.

حركت دوم: اين حركت به طور ويژه‌اي عضلات ناحيه ران را تحت تاثير قرار مي‌‌دهد و به همين دليل انجام آن در كنار ساير نرمش‌هاي تقويت‌كننده عضلات ران توصيه مي‌شود. در جاي مناسبي بايستيد و پاها را كنار هم قرار دهيد.

يكي از پاها را يك گام جلو بياوريد و پاي ديگر را آنقدر به سمت عقب بكشيد تا بتوانيد آن را از زانو خم كنيد و زانوي خم شده در مجاورت پشت پاي جلويي قرار گيرد. حالا پاي عقبي را از زانو خم كنيد و زانو را تا نزديك زمين برسانيد و مدتي به همين حالت بمانيد. حالا سعي كنيد به كمك نيروي پاي عقبي از زمين بلند شويد و به حالت ايستاده، مانند شروع حركت، قرار بگيريد. اين حركت را 10 بار براي هر پا تكرار كنيد.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ساعت 13:41  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

الکسا یک سایت شناخته شده ای در رنکینگ جهانی وب سایت ها می باشد. و روزانه وب سایت های مختلف را آنالیز کرده و میزان ترافیک سایت را طی رقم و نمودار اعلام می کند. رتبه بندی ترافیک الکسا بر اساس آرشیو سه ماهه اطلاعات کاربران استفاده کننده نوار ابزار الکسا و همچنین تعداد صفحات بازدید شده و تعداد کاربران هر سایت می باشد. در مرحله ابتدایی، الکسا تعداد صفحات دیده شده هر سایت را در وب به صورت روزانه محاسبه می کند. رتبه بندی اصلی الکسا بر اساس موقیعت مکانی و دو ویژگی ذکر شده در بالا، در بازه زمانی مشخص تعیین می شود. در جدول زیر رتبه سایت های دانشگاه های علوم پزشکی ایران بر اساس رتبه بندی الکسا آورده شده است. این رتبه بندی توسط "پزشکی بالینی" در 16 آذر 1390 از سایت الکسا استخراج شده است.

ردیف

دانشگاه

رتبه ایران

رتبه کل

لینک دهنده

1

دانشگاه علوم پزشکی تهران

222

16956

2310

2

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

329

25656

1356

3

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

374

31672

1689

4

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

747

57068

1186

5

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

841

64523

1111

6

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

1468

103528

1238

7

دانشگاه علوم پزشکی اهواز

1953

161384

345

8

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

2363

177393

741

9

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

2757

225622

604

10

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

3163

211860

639

11

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

3457

245240

472

12

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

3489

263921

494

13

دانشگاه علوم پزشکی قم

3587

297451

131

14

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

3777

262420

666

15

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

4042

287077

504

16

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

4149

298830

335

17

دانشگاه علوم پزشکی یزد

4206

260412

644

18

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

4876

340041

511

19

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

4984

338606

701

20

دانشگاه علوم پزشکی کاشان

5135

384381

402

21

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

5148

429596

192

22

دانشگاه علوم پزشکی لرستان

5492

319036

449

23

دانشگاه علوم پزشکی گلستان

6118

458932

284

24

دانشگاه علوم پزشکی اراک

6762

494991

525

25

دانشگاه علوم توانبخشی و بهزیستی

6924

504725

506

26

دانشگاه علوم پزشکی سمنان

8100

640507

460

27

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

9750

804742

387

28

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

10558

803880

173

29

دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران

11309

319086

404

30

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

11371

826709

226

31

دانشگاه علوم پزشکی قزوین

11546

949310

360

32

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

11696

1419362

167

33

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

11700

1079345

375

34

دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

12207

1159339

133

35

دانشگاه علوم پزشکی فسا

13765

1054891

362

36

دانشگاه علوم پزشکی گناباد

14262

1582769

158

37

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

16326

1170176

375

38

دانشگاه علوم پزشکی بابل

17559

888519

439

39

دانشگاه علوم پزشکی کردستان

19518

680826

453

40

دانشگاه علوم پزشکی زابل

22127

1166309

112

41

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

35112

2888493

43

42

دانشگاه علوم پزشکی ارتش

38500

3336782

40

43

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

63772

3435032

534

الکسا یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ آمازون می‌باشد. الکسا در سال ۱۹۹۶ توسط بروستر کاله و بروس گیلیات پایه‌گذاری شد. به زبان ساده، رتبه الکسا، سیستم رتبه بندی سایتها است به طوری که اساس رتبه بندی آن، میزان ترافیک هر وب سایت است که این ترافیک بر اساس تعداد کاربران یا بازدید کنندگان وب سایت است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند، شمارش می شود.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ساعت 10:38  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

امروز با خبر شدم یکی از همکارانم که به تازگی باردار شده بود سقط کرده؟ وقتی دلیل را جویا شدم متوجه شدم سه روز قبل شبکار بوده اون شب بخش خیلی شلوغ بود ۴۰ نوزاد بستری که ۳ تاشون بدحال بودن. حالا با چند پرستار ۲ تا!!!! به دلیل فشار کاری که اون شب بهش وارد شده بود درد کمر شدیدی همراه لکه بینی پیدا کرد و پس فرداش سقط! جالب اونجاست که فردای اون روز این پرستار به دلیل اینکه Order گرافی را از پزشک نگرفته بود کلی باز خواست شد این را اضافه کنم اون شب یکی از بیماران بدحال میشه و کد اعلام می کنن و ... ولی موفقیت آمیز بوده و بیمار زنده می مونه حالا حسابشو بکنین به جای تشکر از زحماتشون باز خوست هم بشه و بعد هم بچه اش را از دست بده.

واقعا چه کسی جوابگوی این پیشامد ناگوار است؟ مقصر چیست؟ کیست؟

سیستم!!!

مسئولین!!!

و یا خودمان!!!

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 20:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش خبرنگار پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) به نقل ایسنا فاطمه اسكويي گفت: به منظور حضور پرستاران در هيات مديره بيمارستان‌هاي هيات امنايي اقداماتي در حال انجام و تغييراتي صورت گرفته اما هنوز نهايي نشده است. از جمله اين اقدامات آن است كه قائم مقام وزير بهداشت در امور پرستاري در شوراي راهبردي هيات امناي بيمارستان‌ها حضور دارد.

وي گفت: تلاش‌ها بر آن است كه جايگاهي براي پرستاران در بيمارستان‌هاي هيات امنايي در نظر گرفته شود. پس از نهايي شدن اين موضوع، اطلاع رساني لازم صورت مي‌گيرد.

گفتني است؛ پيش از اين محمد شريفي مقدم، دبيركل خانه پرستار با انتقاد از حذف پرستاران از تركيب بيمارستان‌هاي هيات امنايي كه خانه پرستار براي حضور پرستاران در هيات مديره بيمارستان‌هاي هيات امنايي رايزني‌هايي را انجام داده است. با وجود ارتقاي مقام پرستاران در وزارت بهداشت به قائم مقام وزير، تاكنون اين ارتقا باعث انجام اقدام موثري براي پرستاران نشده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 18:53  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، اداره سلامت میانسالان، دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
زمان برگزاری: ۱ اسفند ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۱۵/۱۰/۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی تهران

سایت همایش

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 12:48  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز
زمان برگزاری: ۸ اسفند ۱۳۹۰
مکان برگزاری: اهواز

سایت همایش

چهارمین کنگره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز - 8 اسفند 90 - دانشگاه علوم پزشکی اهواز

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 12:26  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
زمان برگزاری: ۲۹ آذر ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۲۲/۹/۱۳۹۰
مکان برگزاری: رفسنجان

سایت همایش

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 12:21  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کنفرانس در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در بیمارستان جزيره زيباي كيش برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل روشهاي نوين تشخيصي بيماريهاي تنفسي، واكسيناسيون و پيشگيري از بيماريهاي تنفسي، تازه هاي درمان و داروهاي سيستم تنفسي، برونشيت و پنوموني علايم، سيرباليني و درمان، آسم و آلر‍ژي علايم، سير باليني و درمان می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 10:14  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۲۱ الی ۲۳ دی ۱۳۹۰ توسط انجمن علمي پرستاران قلب ايران در بیمارستان محب تهران، ویژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل اقدامات درماني و مراقبتي بيماران با شرايط بحراني (حمايت قلب نارسا- مراقبتهاي نارسائي تنفسي- شرايط ديگر – حمايت خانواده بيمار، كاربرد تجهيزات حمايت كننده قلب (IABP – VAD- قلب مصنوعي) پيوند قلب و ريه و مراقبتهاي پرستاري، توجهات مهم در خونريزيهاي بعد از اعمال جراحي قلب تكنيكهاي ذخيره سازي خون قبل حين و بعد از جراحي قلب، موارد استفاده و طریقه کاربرد سيستم هاي تخليه ترشحات پلور و پریکارد (Water seal chest drainage system )، تسكين درد در بخشهاي مراقبت ويژه (موارد استفاده و طريقه كاربرد مسكن ها)، بررسي و تفسير راديوگرافي قفسه سينه بعد از جراحي قلب (CX Ray پرتابل- كاتتر داخل توراكس- لوله ها - تغييرات اختصاصي بعد از جراحي – اختلالات رايج، کاربرد همودیالیز و CRRT در بیماران بعد از جراحی قلب، توجهات مهم در كاربرد دستگاههاي ونتيلاتور در ICU جراحي قلب، توجهات مهم در كاربرد دستگاههاي ونتيلاتور در ICU جراحي قلب می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 8:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۱۴ الی ۱۶ دی ۱۳۹۰ توسط انجمن علمي پرستاران قلب ايران در یمارستان محب تهران، وژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل اصول الكتروكارديوگرافي ( ECG نرمال- محور ها)، مروري بر تاكي آريتمي هاي شايع در ICU جراحي قلب (تشخيص افتراقي Wide QRS Tachycardia)، مروري بر برادي آريتمي هاي شايع در ICU جراحي قلب، مروري بر تغييرات ايسكمي- Injury – نكروز در ECG قبل و بعد از جراحي قلب، دستگاه ضربانساز مصنوعي (پيسميكر) در جراحي قلب(موقت و دائم) و توجهات مهم، دستگاههاي ضد تاكي آريتمي –ICD و توجهات مهم، IV Therapy و موارد استفاده و طريقه كاربرد داروها در بخشهاي مراقبت ويژه (داروهاي اينوتروپ- وازوديلاتور ها-آنتي آريتمي ها)، نكات مهم پرستاري و كاربرد داروها در بخشهاي مراقبت ويژه (آنتي كوآگولانت ها –ترومبوليتيك ها- داروهاي ضد آنژين صدري (نيتراتها –بتابلوكرها –كلسيم بلوكرها)، نكات مهم پرستاري و كاربرد داروهاي انتخابي ديگر در بخشهاي مراقبت ويژه ACEI - ديورتيكها – نيتروپروسايد- اسمولول - كارويديلول - لابتالول - هيدرولازين می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 8:25  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۷ الی ۹ دی ۱۳۹۰ توسط انجمن علمي پرستاران قلب ايران در بیمارستان محب تهران، ویژه پرستاران برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل شناخت بخش مراقبت ويژه آی سی یو جراحی قلب، مروري بر آناتومي و فيزيولوژي قلب و عروق - پاتوژنز بيماريهاي قلبي و عروقي، اولويت هاي مراقبت در بخش مراقبت ويژه - مانيتورينگ - حمايت تهويه و حفظ هموديناميك، مانيتورينگ ECG - مانيتور تنفس Pulse Oximetry  -ABG - End Tidal Pco2)، مانيتورينگ هموديناميك (اصول مانيتورينگ-Arterial Pressure- CVP –PCWP)، ارزيابي و آمادگي هاي بيماران قبل از اعمال جراحي و مداخلات مهم در طول عمل جراحي قلب ( مانيتورينگ - كاربرد CPB - محافظت از ميوكارد - ذخيره سازي خون - بيهوشي عمومي - انتقال به ICU جراحي قلب)، اصول مراقبت از بيماران بعد از جراحيهاي قلب (مراقبت هاي ويژه در ICU - مراقبت در بخش) عوارض قلبي و غير قلبي جراحي قلب و مراقبت هاي پرستاري، مراقبتهاي ويژه بر حسب نوع اختلال و تكنيك جراحي، مراقبتهاي ويژه در جراحي عروق كرونر (TMLR  Arterotomy –CABG) می باشد.

 

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 8:14  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سلام

امروز ۱۶ آذر بود. امروز برای ما و همه دانشجوهای کشور روز مهم و مبارکیه؛ در واقع روز استکبارستیزی دانشجوهای کشور ماست.

البته ۱۶ آذر برای گروه پرستاران نویسنده ما روز مهمتریه چون ما سایتمون رو در ۱۶ آذر سال ۱۳۸۶ افتتاح کردیم. بهمین خاطر به همه دوستان همکلاسی هامون و پرستاران محترم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) تهران سالروز تولد پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) و ورود به پنچمین سال فعالیت خودمون رو تبریک میگم.

در هر صورت باید بگم با سعی و تلاشی که دوستان گروه ما داشتند این پایگاه رو راه انداختیم و با خواست خدا تونستیم به جایگاه خوبی در بین سایت ها و وبلاگ های پرستاری دنیای وب و رنکینگ سایتهای علمی و پرستاری برسیم و خوشحالیم که تعداد بازدیدکننده های وبسایتمون روز به روز بیشتر میشه.

با وجود اینکه پایگاهمون کم و کاستی های زیادی داره ولی با این حال سعی کردیم از تمام نظرات، پیشنهادات و انتقادات دوستانمون در جهت بهبود کیفی و کمی پایگاه استفاده کنیم.

قابل توجه دانشجویان و دوستان پرستاری و بازدیدکنندگان محترم سایت:

در صورت تمایل جهت انتشار مطالب و مقالات خود در این پایگاه می توانید مطالب خود را به آدرس ایمیل سایت ارسال نمایید.
همچنین این سایت آماده پاسخگویی به هرگونه سوالات پزشکی و پرستاری دانشجویان و بازدیدکنندگان محترم می باشد.

ارتباط با مدیران پایگاه:

omid_nademi@yahoo.com
bmsunursing@yahoo.com

به امید موفقیت هرچه بیشتر دوستان

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 21:56  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

روز دانشجو بر تمامی دانشجویان به خصوص دانشجویان پرستاری مبارکباد

روز قلم های تیز، روز فکر های خلاق، روز اندیشه های نو، روز تو، روز دانشجو مبارک

روز دانشجو بر تمامی دانشجویان به خصوص دانشجویان پرستاری عزیز مبارکباد

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 20:28  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

امروز در جریان جستجو در اینترنت به لینک جدیدی در پرستاری به نام انجمن صنفی روانپرستاران ایران برخوردم که به اطلاع شما می رسانم.

هوالشّافی

" روان پرستار حلقه اتصال سلامت روان به جامعه است "

 انجمن صنفی روانپرستاران ایران

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 19:17  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کنندگان: مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز سلول درمانی رویان، انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
زمان برگزاری: ۱۷ الی ۱۹ اسفند ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۳۰/۱۰/۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، سالن همایش های رازی

سایت همایش

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 18:38  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
زمان برگزاری: ۱۳ الی ۱۴ بهمن ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۷/۱۰/۱۳۹۰
مکان برگزاری: تهران، تالار امام بیمارستان امام خمینی

سایت همایش

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 17:48  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمینار در تاریخ ۲۶ الی ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و مركز تحقيقات سازمان انتقال خون ايران در محل دانشگاه برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل سرولوژي گروه هاي خوني، روش، اهميت و لزوم انجام آنتي بادي اسكرين، روش، اهميت و لزوم انجام كراس مچ استاندارد، كارگروه عملي آنتي بادي اسكرين، عوارض ایمنی ناشی از تزریق خون، مسایل و مشکلات گروه بندی و معرفی موارد بالینی و نحوه برخورد با آن، مسائل و مشکلات غربالگری آنتی بادی و معرفی موارد بالینی و نحوه برخورد با آن، مسائل و مشکلات غربالگری گروه بندی و غربالگری آنتی بادی و معرفی موارد بالینی و نحوه برخورد با آن، مشکلات بیماران تالاسمی ناشی از تزریقات مکرر خون و راهکار پیشگیری کننده می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 17:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این سمپوزیوم در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان کودکان مفید تهران برگزار خواهد شد. مباحث این سمپوزیوم شامل رویکرد به اورژانس های عفونی کلیه در اطفال، رویکرد به تب و نوتروپنی در اورژانس، برخورد با تب در اورژانس اطفال، رویکرد به عفونت های بافت نرم در اورژانس، برخورد با عفونت های قلب اطفال، رویکرد به اورژانس های عفونی مغز در اطفال می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 17:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کارگاه در تاریخ ۵ الی ۷ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دانشکده پرستای و مامایی نسیبه ساری برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل فیزیولوژی فعالیت های جنسی و عوامل موثر بر آن و بهداشت جنسی، اهمیت سیاستهای مربوط به مشکلات جنسی در جامعه، سکسولوژی با تاکید روانشناسی، نحوه تشخیص مشکلات جنسی، فعالیت های جنسی در دوران های مختلف زندگی، مشاوره جنسی در مطب، کارگاه عملی رویکرد مشاوره، اختلالات مربوط به فازهای مختلف جنسی در مردان، اختلالات مربوط به فازهای مختلف جنسی در زنان، اختلالات از دیدگاه روانشناسی و درمانهای مربوط به آن، پارافیلیاها و ویژگیهای مربوط (تشخیص - درمان - اهمیت و ...)، ترانس سکجوالی (شیوه - علل - درمان)، تروما و ناتوانی جنسی، عوامل و بیماری های نورولوژیک در ناتوانی جنسی، سرد مزاجی در زنان (اتیولوژی)، درمان سرد مزاجی در زنان، نقش داروها در ایجاد ناتوانی جنسی، کارگاه عملی رفتارشناسی می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 16:55  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

این کارگاه در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان در سالن کنفرانس بيمارستان بعثت همدان برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل ارزيابي ديسترس تنفسي، مراقبتهاي پرستاري در بخش مراقبت ويژه نوزادان، اكسيژن درماني و عوارض آن، فشار مثبت مداوم راه هاي هوايي، تكنيك ها و انواع خاص تهويه، عوارض تهويه مكانيكي، جداسازي از دستگاه تهويه مكانيكي می باشد.

اطلاعات بیشتر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ساعت 16:50  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی گلستان
زمان برگزاری: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۱۷/۱۰/۱۳۹۰
مکان برگزاری: گرگان، سالن مهر مجموعه فلسفی دانشگاه علوم پزشکی گلستان

سایت همایش 

و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۵ساعت 18:33  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مركز تحقيقات سلولي و مولكولي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني تهران دو كارگاه آموزشي و عملي با موضوع نوشتن پروپوزال و End Note و نيز داوري مقالات علمي را براي محققين، و دانشجويان در كليه رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي را 16 و 17 بهمن ماه 90 برگزار خواهد كرد. لازم به ذكر است علاقه مندان جهت ثبت نام مي توانند تا پايان وقت اداري 10 بهمن ماه 1390 با شماره تلفن هاي  44267284 و 44267285، مركز همايشهاي مهناد تماس حاصل نمايند.

سایت کارگاه

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۵ساعت 16:31  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۵ساعت 14:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

موضوع: چالش ها در هماتولوژی کودکان
برگزار کنندگان: انجمن خون و سرطان کودکان ایران، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، سازمان انتقال خون ایران، بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز، سازمان نظام پزشکی خوزستان، سازمان بسیج جامعه پزشکی خوزستان، انجمن تالاسمی خوزستان
زمان برگزاری: ۱۹ الی ۲۱ بهمن ۱۳۹۰
ارسال خلاصه مقالات: ۳۰/۹/۱۳۹۰
مکان برگزاری: اهواز، هتل پارس

سایت همایش

ششمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران - ۱۹ تا ۲۱ بهمن ۹۰ - اهواز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۴ساعت 14:14  توسط نویسنده: امید نادمی  |